Abracon Corporation AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
Related LinksAST3TQ-V-10., AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T2
TERM BLOCK HDR 17POS 5.08MM datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 1.5A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH DUAL RF COMM 20CSP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 229 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf