Abracon Corporation AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-10., AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-10.000MHZ-28-T5
CABLE CLAMP FLAT .88 X .25" WHT datasheet.pdf
VARISTOR 9V 100A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR 22POS DUAL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 18AWG GRY 500' datasheet.pdf
LED SUPP CC BST BUK 2-32V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf