Abracon Corporation AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
Related LinksAST3TQ-V-10.0, AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-10.000MHZ-50-SW-T2
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V JB 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
BATT HOLDER BLU LOW PROFILE datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V 20% X6S 1206 datasheet.pdf