Abracon Corporation AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
Related LinksAST3TQ-V-12., AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-12.800MHZ-28-T2
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 6WSON datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/1.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAT 5E 300 PR 110 WRNG BLK W/LEG datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W datasheet.pdf