Abracon Corporation AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
Related LinksAST3TQ-V-19.2, AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.200MHZ-50-C-T2
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RCPT FEMALE 5POS RECT FLANGE datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 135MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf