Abracon Corporation AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-19.2, AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-19.200MHZ-50-SW-T5
IC INVERTER LV SINGLE SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
DSUB 15 M PCB STR MACH G ZINC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 2A 1000V KBPR datasheet.pdf