Abracon Corporation AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
Related LinksAST3TQ-V-20.0, AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-20.000MHZ-50-C-T2
IC FPGA 160 I/O 256PBGA datasheet.pdf
IC REG USB LDO 150MA 10-UMAX datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf