Abracon Corporation AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-20.0, AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-20.000MHZ-50-SW-T5
IC REG LDO 3.3V 5A 2-UTHINPAK datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 0.0 OHM 1/8W JUMP AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 18 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
MKP 0.39UF 5% 2000VDC DRAWING T2 datasheet.pdf