Abracon Corporation AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
Related LinksAST3TQ-V-24.5, AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-24.576MHZ-50-C-T2
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 42V datasheet.pdf
IC AM DEMODULATOR 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-DIP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 39.2 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 33W 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096FS-2,9C1-3 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 302MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 0DB datasheet.pdf
CAP FILM 0.1 UF 20% 440 VAC RAD datasheet.pdf