Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
Related LinksAST3TQ-V-25., AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-28-T2
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523F datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 7POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD datasheet.pdf