Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-28
AST3TQ-V-25.000MHZ-28 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-28
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-28.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-28
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-28 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-28
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-28
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-28
Related LinksAST3TQ-V-2, AST3TQ-V-25.000MHZ-28 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-28 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-28
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MBXL R/A HDR datasheet.pdf
RES 100K OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 225.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Dual 600 MHz, 50 mW Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf