Abracon Corporation AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
Related LinksAST3TQ-V-26.0, AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW-T5
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2.7V SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2512 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 13 M16 BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 2.7PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf