Abracon Corporation AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW.pdf
Availability of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
QUANTITY
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
Related LinksAST3TQ-V-26., AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW Details Description
Related parts for AST3TQ-V-26.000MHZ-50-SW
AC/DC CONVERTER +/-15V 6W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KIT DEV FOR LM3S102 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INWOBBLE SPRING WIRE DPDT datasheet.pdf
RES SMD 965 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H datasheet.pdf