Abracon Corporation AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-T-10., AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-10.000MHZ-5-SW-T5
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 51K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf