Abracon Corporation AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
Brief Description
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-T-1, AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-12.800MHZ-1-C
RES 18K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .012-.017" .250" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UNIV 100-240VAC-24VDC CONT NEMA datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 0.4-2.5GHZ 16-QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.5NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf