Abracon Corporation AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
Related LinksAST3TQ53-T-1, AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-19.200MHZ-5-SW
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
GDT 600V 20% 20KA datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 2.6V 6TDFN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf