Abracon Corporation AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
Brief Description
OSC TCXO 19.44MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-T-19., AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-19.440MHZ-5-SW-T2
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
FERRITE BEAD 80 OHM 0201 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1000 OHM 1810 datasheet.pdf
CAP TRIM 4-40PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf