Abracon Corporation AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-20.000MHZ-2-SW
SCR MOD PWR 1600V 55A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
TRIAC 1KV 10A TO263 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf