Abracon Corporation AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-24.576MHZ-1-SW
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
HORIZ LONG PARTITION 448-HLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL INLINE M23 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 5A datasheet.pdf