Abracon Corporation AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-T-24., AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW-T5
IC CLOCK GEN ECL 2/4/8 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 400VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 4DIG 0.56 TH datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 5POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf