Abracon Corporation AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-24.576MHZ-5-SW
IC BUFFER VIDEO 3CH 20-TSSOP datasheet.pdf
TOOL INSERT D-SUB COAX datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 3.2MM DIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE F FILTER datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf