Abracon Corporation AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-25.000MHZ-1-SW
CONN FERRULE DIN 24AWG YELLOW datasheet.pdf
TOOL INTERCHANGEABLE BATTERY datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TWEEZER POINT EXTRA FINE 4.21" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE TO ALLEN BRADLEY SLC500 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf