Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
Related LinksAST3TQ53-T-30, AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C-T2
CONN PCI EXPRESS 64POS 1MM BLK datasheet.pdf
PLUG FEMALE 4POS METAL CAP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 12-26AWG datasheet.pdf
HOOD COVER 10POS BLACK datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SCREW,SOC HD,SHLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf