Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-T-3, AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-C
QKE EURO FEM CONN GP- datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 35POS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FEP WIRE BL 500' datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO247-3 datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 35 V datasheet.pdf