Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-12, AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C-T2
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.900V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
VARISTOR 198V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN 9POS F R/A ASSY datasheet.pdf
MKP 0.39UF 5% 2500VDC DRAWING T4 datasheet.pdf