Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-V-1, AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-C
LED 2MM QUAD GREEN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 6.1A TO220FP datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 VERT 15AU datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 480VAC AXIA datasheet.pdf