Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-V-12., AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T2
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL STEEL 18.2X14.2" WHT datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SUB-MINI SNAP SW 10A 125V datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf