Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-12., AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-1-SW-T5
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 2.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 21POS .100 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TRANSFORMER - CONSTANT VOLTAGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf