Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
Related LinksAST3TQ53-V-12, AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-C-T5
POWER ENTRY FILTERED 3A FLANGE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 14-16 AWG .140 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf