Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-12, AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-5-C-T2
POT 1K OHM 2W CARBON LOGARITHMIC datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX 1 OF 8 16SO datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 270 MOHM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 22POS datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IR THERMAL IMAGER 9HZ datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB SOC OPEN VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf