Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
Related LinksAST3TQ53-V-1, AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.200MHZ-2-SW
CONN SOCKT SIMM 72POS LO/PRO TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 1206 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 1.58"L X 1.58"W datasheet.pdf
SINGLE END 16POS SOCKET 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 84POS SMD GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf
HDL MODIFIED datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf