Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-19, AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.200MHZ-5-C-T2
FIXED IND 47UH 1.5A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERMINAL OUTLET FOR FREENET datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf