Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)