Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-V-19., AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.440MHZ-5-SW-T2
RES MO 1W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1.3MSPS SAR 10MSOP datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 10W datasheet.pdf
Connector Header 60 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf