Abracon Corporation AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-V-2, AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-C
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 1A MT-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 12.9A SOT186A datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV 4CH I2C 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
POWER MODULE MAIN BODY datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 6''X30'' 100EA datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FP7 CPU UNIT 24 VDC 120K datasheet.pdf