Abracon Corporation AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-24., AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-24.576MHZ-5-SW-T5
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CAP POLY 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC DDR3 4GB 96BGA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.11UF RADIAL datasheet.pdf