Abracon Corporation AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
QUANTITY
AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
Related LinksAST3TQ53-V-2, AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-25.000MHZ-2-SW
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 310MA 670 MOHM datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD HOUSING datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CBK FUSE CLIP CIRCUIT BRKR 10A datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S 891/5 K/J 8 5% datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CABLE CAT5 RJ45 PLUG-PLUG 4.88M datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf