Abracon Corporation AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-26., AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-SW-T5
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
IC PROM PROG C-TEMP 3.3V 8-DIP datasheet.pdf