Abracon Corporation AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
Related LinksAST3TQ53-V-2, AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-C
TRIMMER 50K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
IC DRIVER PWR 1CH HI SPD 14-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL IN 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 220V datasheet.pdf