Abracon Corporation AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-V-26., AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-26.000MHZ-5-SW-T2
IC RESET N-CH OD 2.3V 5SSOP datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 45W 48V DUAL 15A datasheet.pdf