Abracon Corporation AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
Brief Description
OSC VCTCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
Related LinksAST3TQ53-V-3, AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-30.720MHZ-5-C
CONN HOOD SIDE ENTRY PG16 datasheet.pdf
FIXED IND 5.3UH 2.3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
BVF 7.62HP/04/180F SN BK BX datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf