Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
A22TK-2RL-02-K02 datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH 5V DPDT WLP datasheet.pdf