Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-H-T10
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 560VDC RAD datasheet.pdf
IC CLOCK ETHERNET SWITCH 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.82V 0.6A SYNC 6LLP datasheet.pdf
HEADER 26POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M12 4MM PNP NO datasheet.pdf
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 24" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 3A DPAK datasheet.pdf
GIGABIT SW (8) 10/100, (2) SFP O datasheet.pdf
INSERT MALE 6POS+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf