Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T
DIODE GEN PURP 600V 70A DO203AB datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5.5NS 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120POS PCI32 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG142B 19AWG 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf