Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T10
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ 8UMAX datasheet.pdf
IC EQUAL DVI HDMI RETIMER 48-LLP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V 0805 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf