Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-D14-H-T3
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 7GHZ 16QFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
FIXTURE, 100 POSTED, FEED-THRU datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf