Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-J-T3
RES SMD 1.69M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1A 74.5 MOHM SMD datasheet.pdf
IC 8BIT PRIORITY ENCODER 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 18-75VIN 5V@3A datasheet.pdf
7.62MM X 7.62MM 1=25/PK datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf