Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-J-T10
JUMPER-H1503TR/A3049A/X 12" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA DO35 datasheet.pdf
DIN STR RECEPT PRESSFIT datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
FUSE 300A 48VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 25.02MM datasheet.pdf