Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-MP-AA3-H-T3
SIDAC 150-170V 900MA AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 344 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
ACCY REDUCING BUSHING 1/0-10AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
VARISTOR 42V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE FRED 6A 200V DPAK datasheet.pdf