Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T
RES SMD 976K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 3POLE 2.5A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CAP FILM 11 NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf